Nienormalsi świata zwierząt – cz. I

Istnieją zwierzęta wybitnie dziwne. Nad niektórymi się nawet nie zastanawiamy, bo przyjęło się, że takie są, i już. Nietoperz to w sumie latająca mysz. Dla nas to zwykłe zwierze, ale jednak hej, LATAJĄCA. MYSZ. Do tego polująca za pomocą biologicznego radaru. Albo taki dziobak – jadowita bobrowydra z dziobem kaczki. Okapi – mix żyrafy z osłem pomalowane zebrą który liże się po oczach. Przedstawię wam kilka mniej znanych gatunków które idą tym torem, czyli są jakby zlepkiem z innych zwierząt.

1)

asd

Lis na szczudłach. Który nazywa się Wilk Grzywiasty (Chrysocyon brachyurus). Ani nie jest wilkiem, ani nie ma grzywy. Z lisem też nie ma nic wspólnego. Żyje w Ameryce Południowej i jak wykazały badania genetyczne jest totalnie odrębną gałęzią u psowatych. Coś jak manul w świecie kotów.

asd

2)

asd

Najbardziej oczywista odpowiedź to mrówka przebrana za pandę. I tak też się nazywa, „Panda ant”. Ale…

To nie mrówka, to osa. Choć wygląda uroczo to inną jej nazwą jest „cow-killer” – żądli aż tak boleśnie. Z innych ciekawostek: ich pancerz jest wytrzymały do tego stopnia, że ludzie którzy je  łapią i wsadzają w gablotkę mają problem z przebiciem go igłą. Czyli innymi słowy – żądląca osa wyglądająca jak postać z kreskówki której nie sposób zabić kapciem. Ugh.

asd

 3)

 asd

Tu możesz nie wiedzieć na co patrzysz. Ja nie wiedziałem. A nawet jak już wiedziałem, to nadal nie rozumiałem o co chodzi. Też pewnie nie rozumiesz, więc pomogę rebusem:

asd

Już widzisz?

asd

Tak. To pająk z długą szyją i bardzo długimi nogogłaszczkami (trudne słowo). Oraz sweetaśnymi oczkami na głowie. Który oczywiście nie może się nazywać inaczej, jak „Assassin Spider”, pająk-zabójca. Z dobrych wieści: ma tylko ok 2 milimetrów, poluje na inne pająki i żyje jedynie na Madagaskarze.

asd

4)

Pytanie za 100 internetów: czyja to czaszka.

asd

Ok, ułatwię. Caly szkielet.

asd

Nadal nic? Zapnij pasy, uwaga…

 

 

asd

Poważnie.

asd

To nie tani fotoszop, ani też nie figielek wypychacza zwierząt.

asd

Mało tego, ktoś to zwierze żyjące oryginalnie w Chinach nazwał „Jelonek błotny” vel „Sarenka wodna”. Gdybym zobaczył coś takiego wychodzące z krzaków, to ostatnie na co bym wpadł to określić go mianem „Jelonek”. Przerośnięte kły służą temu samemu co poroże u normalnych jeleni, ale Jelonek kiedyś uznał, że będzie oryginalniej jak mu to urośnie w dół zamiast w górę. Bo niby czemu nie.

asd

5)

 asd

Jeśli kiedyś powstanie krzyżówka tapira z antylopą, to będzie tak właśnie wyglądać. To Suhak (Saiga tatarica) i w sumie oprócz dziwnego nosa nie różni się jakoś bardzo od innych antylop. Biega, wcina trawę. I antydepresanty z powodu kompleksów. W przeciwieństwie do zwierzaka niżej. Te kompleksów nie ma.

6)

asd

Ermm… Mix węża z …ehhh. Miałem to zrobić na poważnie. Zero żartów. Ale nie mogę, to silniejsze ode mnie.

asd

To beznogi płaz żyjący w Brazyli, Atretochoana eiselti. Nie ma zwyczajowej nazwy, ani tym bardziej polskiej. Nie dziwie się, każda zaproponowana nazwa musiała jakoś nawiązywać do wyglądu i została odrzucona.

asd

 asd

7)

 asd

Blobfish (Psychrolutes marcidus). Ryba której wszystkie antydepresanty zjadł Suhak. Pływa sobie w głębinach i wygląda jak Mat z „Sąsiadów” gdy dowiedział się, że Pat zostawił go dla tego płaza wyżej.

asd

 asd

(Hah, nie miałes pojęcia, że oni się nazywają Pat i Mat, right? 
http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C4%85siedzi_%28serial_animowany%29
)

8)

 asd

To akurat bezczelny fotoszop. Mam ich więcej:

 asd

 asdasd

asd

asd

asd

5 Komentarze

  1. Ja myślę, że na tej liście obok pająka bociana powinna się znaleźć jeszcze żyrafka madagaskarska xD xD Tak mi się skojarzyło.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.