Wiatr zmian

Ostatni wpis miał być epilogiem jeśli chodzi o łódzkie ZOO – epilogiem, po którym nie miałem już nic do dodania. I takim był aż do 5 dnia stycznia. Wtedy coś się zmieniło.

Zmiana, choć kolosalna, dokonała się w ciszy. Bez obwieszczenia w mediach, bez choćby nawet małej wzmianki w dziale „aktualności” na stronie ZOO w Łodzi – a wydawałoby się, że zmiana naczelnika dość dużej instytucji by na to zasługiwała. Bo to właśnie się stało – p. Magda Janiszewska z którą zdalnie polemizowałem przez cały październik została zastąpiona przez kogoś innego, a co widać choćby po dziale „Kontakt” na stronie łódzkiego ZOO.


http://zoo.lodz.pl/kontakt.html

 

1

 

Nowym naczelnikiem ZOO został p. Tomasz Jóźwik, wieloletni lekarz weterynarii w tym ogrodzie. Jeśli śledziłeś cała tę akcję, łącznie z odpowiedziami i postawą władz ZOO prezentowaną przez BYŁĄ (piękne słowo) p. naczelnik, to zapewne rozumiesz jak wielka jest to zmiana. I choć nie potrafię powiedzieć, czy szum który został wywołałany tym co napisałem w październiku ma cokolwiek wspólnego z „rezygnacją” p. Magdy, to cieszę się z takiego finału. Bo efekty tej zmiany już są widoczne, jak choćby nowa zakładka na stronie łódzkiego ZOO o nazwie „praca” – gdzie aktualnie figuruje ogłoszenie o naborze na pielęgniarza zwierząt.


http://zoo.lodz.pl/praca.html

 

2

 

W porównaniu z sytuacją jeszcze parę miesięcy temu, jest to skok w bardzo dobrą stronę. Za rok czy dwa będzie można powiedzieć jak dobrą. Tak czy siak coś się zmieniło i to najwyraźniej na lepsze – a cieszę się tym bardziej, że momentami wątpiłem czy ta cała akcja ma sens.

edit: równolegle z notką pojawił się news przybliżający postać nowego naczelnika:

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,17222357,Zwierzolub___fan_i_hodowca_fretek__Nowy_szef_lodzkiego.html#LokLodzTxt

6 Komentarze

  1. Twój blog o zwierzętach jest obłędny!! Masz ogromny talent w przekazywaniu wiedzy w fascynujący i zabawny sposób. Mam nadzieję, że ciekawych notek będzie przybywać, a ja chętnie będę zaglądać w oczekiwaniu na nowości ;) Cieszę się również z obrotu sytuacji związanej ze sprawą łódzkiego ZOO. pozdrawiam T.

  2. Jak najbardziej gratuluję sukcesu i życzę kolejnych ;D Chciałbym także, będąc tutaj, polecić swojego bloga http://gry-e3.blog.pl. W bardzo fajny i w zabawny sposób piszesz swoje wpisy na blogu. Co do mojego bloga to mam nadzieję, wierzę w to, że miłośnicy gier różnorakich znajdą coś dla siebie. Pozdrawiam !!!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.