Zła taksydermia – czyli krzywy uśmiech Dżordża

Dostałem w prezencie geparda. Mieszkam w śródmieściu Łodzi, więc oczywiście nieprawdziwego – dostałem geparda gumowo-plastikowo-MADE-IN-CHINA. I ucieszyłem się, bo choć mały i sztuczny, to nadal jest to gepard.

 

taxi1

 

Gepard całkiem ładnie oddany – plamki gepardzie, sylwetka też, do tego nie mówi za dużo więc jest dobrym towarzyszem jeśli chodzi o spijanie produktów przemiany materii drożdży. Nazwałem go Dżordż i dzielę się z nim smutami przy pincie.

 

taxi2

Problemy z potencją Dżordż. Yup. Kill me. Do tego hemoroidy, koklusz, szkorbut i dżuma. FML. Tylko ty mnie rozumiesz, jesteś z gumy.

 

A przy tym jest to gepard specjalny, bo cały jego urok kryje się w twarzy. Twarzy tak specjalnej, że bardziej się nie da.

 

taxi2

 

TAKIEJ

 

taxi4

 

Ta twarz jest idealna, i choć ktoś, kto dał mi geparda w prezencie zaoferował się, że zrobi mu lifting farbkowy (dziękuję!), to odmówiłem bo nie mógłbym zniszczyć tego arcydzieła. Wygląda jak jeden ze sztandarowych przykładów złej taksydermii.

 

taxi5

 

Co to taksydermia, do tego zła? Taksydermia to po ludzku wypychanie zwierząt. I choć brzmi makabrycznie, to mam do tego podejście neutralne. Gdy zwierzę umiera, to jest już tylko workiem białka i liczy się powód śmierci. Jeśli umarło przypadkiem, a ktoś chce je wypchać – droga wolna. Czemu nie. Inna sprawa jeśli umiera tylko po to, żeby ktoś mógł je wypchać (nope nope nope), ale to nie jest notka z kategorii „powaga”, więc nie o tym. Będzie niepowaga. Max niepowaga, o, taka:

 

taxi65

 

Będzie o złej taksydermii. O wypychaniu zwierząt, które kończy się małym potworkiem. Groteskowym tworem które robi człowiekowi mindfucka o treści „to tak miało być, czy beka?”.

 

taxi14

EEEEE?

 

Na pewno beką nie jest przytoczony gdzieś tam wyżej obrazek… czegoś lwiego. Czegoś, co jest lwem w założeniu, wypchane w stylu „Dżordż, widziałeś kiedyś lwa? Ja nie, a mamy go wypchać. No trudno, tylko wyrób się przed lunchem… ok, done!”

 

taxi8

That will do…

 

To prawdziwy wypchany zwierz, którym najpierw był lew. Został żywy podarowany królowi Szwecji w XVIII wieku, i po życiu pełnym upokorzeń w klatce i karmieniu selerami i brukwią (to zmyśliłem) został jako zezwłok powierzony wypychaczowi, który go na żywo nie widział a wypchał wedle opisu. I tak powstała legenda. Powstała zła taksydermia.

 

taxi9

Nants ingonyama bagithi Baba!!!

 

Powstał symbol złej taksydermii, która to piękna tradycja kontynuowana jest do dzisiaj. Piję właśnie z gumowym gepardo-dżordżem, więc na tym skończę tekst, a zacznę relaksujący spamming zdjęć totalnie źle wypchanych zwierząt. Para salut!

(sporo zdjęć z:  
http://www.badtaxidermy.com/
-  polecam gorąca na poranki grożące przedawkowaniem zdrowym rozsądkiem. To leczy)

 

taxi1a

 

taxi12

 

taxi14

 

taxi17

 

taxi19

taxi20

taxi21

taxi15

4:20… -_-

taxi23

taxi26

taxi28

taxi29

taxi30

taxi31

taxi33

5 Komentarze

  1. ja chcę wypchać swojego kota,jak umrze.albo mieć jego prochy.
    nie umiem się pogodzić z tym,że kiedyś odejdzie.

  2. Uwielbiam Twoje wpisy :) Potrafisz otworzyć oczy na wiele spraw. Do tego działasz z pasją – to czuć :) Jestem nauczycielem. Czy masz coś przeciwko, żebym wykorzystywała Twoje materiały podczas lekcji wychowawczych? Jest to czas, gdzie można uczulić młodych ludzi na to, co się dzieje wokół, a wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, co robimy złego i co możemy robić dobrego. Pozdrawiam i życzę jeszcze więcej pasji i wielu dobrych przeżyć :)

    • Po otwarciu tego linka antywirus zaczął piszczeć, że niebezpieczny content chce mi się ściągnąć na komputer. Nie wiem czy to prawda, czy oprogramowanie jest przerważliwione, ale wolę uprzedzić :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.