Kudłate Krowy

Po ogromnej i przygnębiającej notce o cyrkach coś dla przeciwwagi – krótka notka o dużej zawartości cukru i odwrotnie proporcjonalnej do niej ilości informacji.

A będzie to notka o Kudłatych Krowach – czyli piżmowołach arktycznych (Ovibos moschatus). Najbardziej fotogenicznych krowach świata. Zdecydowana większość ich zdjęć na które natrafiałem wygląda jak podrasowane fotoszopem. To oczywiście nie krowy, ale Kudłata Krowa brzmi pociesznie, więc tak zostanie. Tu nie będzie informacji. Tu będzie cukier.

Mała Kudłata Krowa wygląda tak, i spędza dnie na robieniu *tup tup*

 

tup tup

 

Jeśli akurat nie robi *tup tup*, to też wygląda uroczo:

 

12

2

3

mal1

 

Czasem mała Kudłata Krowa się zmęczy i musi odpocząć.

 

4

 

A ma po czym odpoczywać, bo oprócz brykania,

 

6

 

 

ćwiczy do bycia dużą Kudłata Krową, czyli zdarza jej się robić *boop*:

  

Wszystko to pod czujnym okiem matki.

 

7

 

Gdy mała Kudłata Krowa stanie się dużą Kudłatą Krową, ćwiczenia na obiektach poddanych „boop” zamieniają się w walki o dominację nad innymi Kudłatymi Krowami. A nabyte umiejętności w połączeniu z siłą sprawiają, że *boop* zamienia się w *JEBUDUBOOP!*

 

gif

 

Jeśli dorosła Kudłata Krowa zyska dominacje nad stadem, to jest pierwszą do obrony gdy innym Kudłatym Krowom zagrażają np wilki. Wtedy wszystkie Kudłate Krowy ustawiają się w mur – za nim są małe Kudłate Krowy.

 

55

 

Jeśli mur nie podziała, można też zaszarżować.

 

szarz

 

I nie ma zmiłuj, nie ma, że boli – choćbyś był symbolem cukierkowości, też dostaniesz.

 

szarzasimba

 

Życie Kudłatym Krowom jeśli nie stoją w murze mija na byciu bardzo ładnymi Kudłatymi Krowami, oraz na cięzkich zimach. Przez które tak właściwie Kudłate Krowy są kudłate. Wspominałem na początku, że ich foty wyglądają jak podrasowane PSem? Wyglądają.

 

ps1

ps2

ps3

ps4

ps5

 

ps9

ps8

ps11

 

Niestety nie udało mi się znaleźć ładnego fotoszopa przedstawiającego Kudłate Krowy w otoczeniu AT-AT na Hoth. A szkoda. Bo idealnie by się do takiego nadawały.

 

Hoth1

 

Kudłate Krowy oficjalnie trafiają na miejsce 6 moich ulubionych zwierząt. *Boop*

5 Komentarze

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.